Butaságom története

2019.11.28.
Add a Facebook-hozAdd a Twitter-hez
-
A Körúti Színház már 6. évadban vendégszerepel Rétságon, ahol mindig hálás közönség várja. Teljesen természetes, hogy az előadás plakátjátja már hetekkel korábban felkerült a cimke "minden jegy elkelt". A három előadásos "Fényes Szabolcs bérlet" első alkalmára gördült fel a függöny a rétsági teátrumban.
     Nyugodtan használhatom ezt a jelzőt, hiszen a színház valóban hazájár városunkba. A művészeket ismerik és szeretik a nézők, és miattuk jönnek el újra meg újra. Az elmúlt évadokban szinte minden műsoron lévő darab bemutatásra került Rétságon. A társulat persze újabb bemutatókkal is bővíti a repertoárt. Így került publikum elé a Butaságom története című zenés vígjáték. Majdnem premierként! Ez a darab második előadása amióta színre került.
     Az alaptörténetet bizonyára mindenki ismeri aki beült a zsölyeszékekbe. Emlékezetes filmet forgattak belőle Básti Lajos, Ruttkai Éva, Kiss Manyi, Mensáros László, Várkonyi Zoltán szereplésével, amelyben még a mellékszerepeket is - akkor talán nem is ismert fogalommal szólván - igazi ünnepelt sztárok alakították. A több mint 50 éve vászonra került mozi történetének van a mai néző számára is üzenete. Ezért gondolta úgy a Körúti Színház társulata, hogy feldolgozva, vígjátékként mutatja meg a közönségnek. Gyárfás Miklós forgatókönyvéből Szabó Kristóf alkalmazta színpadra és Galambos Zoltán rendezte a darabot.
     A történetet itt nem írnánk le, de programajánlónkban megtalálható. (A színház honlapján hasonlóképpen.) Egyetlen mondatot idéznénk az ismertetőből, ami mindent elmond: "Shakespeare is megírta már, hogy „...a szép nőnek nem árt butaság”. De valóban buta-e a nő? Vagy csak az orránál fogva vezeti a férfit?"
     Noha a darab alapötlete régi, a megvalósításban azonban a legújabb technika is szerepet kapott. Mivel nincs forgószínpadunk, a különféle helyszíneken játszódó jelenetek váltását itt nehezen lehetett volna megoldani. De egy merész örletként a díszletbe épített 3 hatalmas képernyőn megjelenő képek pontosan érzékeltették, mikor vagyunk az utcán, lakásban, színházban, házasságkötő teremben, vagy éppen kávézóban.
     A közreműködő színművészeket mind jól ismeri a helyi közönség. Sok kiváló darabban jártak már nálunk különböző szerepekben. Ami kellemes meglepetés, a főszereplő, Karaivanov Lilla. Eddig is a társulat tagjaként eltérő karaktereket hozott színpadra, többnyire mellékszereplőként. Pontosan látható volt, hogy főszerepre is érett színészről van szó, aki ezt a naív, de mégsem buta karaktert kiválóan alakította. Talán - nem sértve a többi előadót - Esztergályos Cecília sziporkázását emelnénk ki Gizi Néni szerepében.
     A bérletes sorozatban még további 2 előadás szerepel a rétsági naptárban. Februárban a "Bolond lány" szinte már klasszikus darabja, áprilisban az Üvegcipő című produkciók kerülnek színpadra. Érdemes előjegyezni a naptárba, és jegyet vásárolni rá. (Pár darabot talán tudnak adni a művelődési központ pénztárában, hiszen bérletesen a helyek nagy része már foglalt.)
     A fináléban - a színház szokása szerint - Galambos Zoltán igazgató köszöntötte a közönséget és köszönte meg a tapsokat. Majd egy meglepetés is "színre került". Karaivanov Lillát köszöntötték virággal születésnapja alkalmából. No nem a darab második részében játszott évei alapján. Kellemes, megható jelenettel gördült le a függöny.
     A résztvevőknek emlékeztetőül, az olvasónak tudósításképpen mutatunk pár jellegzetes jelenetet az alábbi fotóválogatásban.
  GiK - 
-
www.retsag.net
©Copyright
E-mail
Webmester
<vissza
^fel-