Az ajándék gésa

2017.11.16.
Add a Facebook-hozAdd a Twitter-hez
-
A Körúti Színház bérletes előadássorozatának első előadásával folytatódott a művelődési központ színházi évada. A bemutatott darab vígjáték, és ahogy megszokhattuk, a művészek ki is használták a műfaj lehetőségeit és remek szórakozást biztosítottak minden résztvevőnek. 
     Nem véletlen persze, hogy olyan nagy volt az érdeklődés, hogy pár nappal a program előtt kikerült a plakátokra, hogy "Minden jegy elkelt". Azért aki később érdeklődött kapott segítséget és néhány pótszéket, de tény, hogy telt ház fogadta a színészeket. Akik közül többen szinte hazajárnak erre a pódiumra, köztük ismert kiváló művészek is. Talán igazságtalan és önkényes a kiemelés, de megemlítem Esztergályos Cecíliát, Beleznay Endrét, de a helyiek között méltán ismert Lipták Péter, Placskó Emese, vagy éppen Oroszi Tamás. 
     Nyugodtan kijelenthetjük, nem csalódtak akik jegyet váltottak. Egy amúgy érdekes darab nyújtott számtalan kellemes percet, amit nem csak az előadás közötti felcsattanó tapsok, nevetések igazoltak, hanem a végén a többszöri "tablóra" ösztönző tapsvihar.
     Különös volt a darab azért is, mert kétnyelvű előadásnak lehettünk részesei. Japánul hangzottak el fontos részek, amit persze felkészült "tolmács" azonnal segített megérteni. Egyben a nagy vidámság között néhány igen komoly filozófiai gondolatot hordozó mondásra is felfigyelhettük. Különös a darab azért is, mert egy számunkra idegen világ idegen kultúrájával találkozott a néző, miként az oda vezényelt amerikai katona. Két kultúra találkozása mindig érdekes tanulságokat igér. Magát a történetet nem írnánk le. A storyt legjobban a beharangózó néhány mondata foglalja össze: 
     „Ismerik a régi viccet? A kisfiú boldogan megy haza: – Apa ma átsegítettünk öten egy nénit a zebrán! – Dicséretes, de miért öten? – kérdi az apja. – Mert a néni nem akart átmenni. Így jár a darabban főszereplőnk, Fisby kapitány is, akit felettese – az enyhén ütődött – Purdy ezredes Japán legkisebb falujába, Tobikibe küld az amerikai megszállás idején, hogy teremtse meg az amerikai álmot és a demokráciát. Sajnos azonban a helyiek nem tudják, mik ezek a fogalmak – ők nem szép új iskolát, hanem teaházat akarnak az ajándék gésának.” 
     Az előadás végén a színház igazgatója Galambos Zoltán megköszönte a közönség érdeklődését, és két fontos dologról is tájékoztatott. Elsőként, hogy a következő darabok, amelyek 2018-ban kerülnek színre városunkban a következők: B. Török Fruzsina: Jelenetek két házasságból és Galambos–Turcsán–Meskó: Kell egy színház. Bár a sorozatra sokan bérlettel biztosították helyüket, néhány belőpőjegy még vásárolható lesz. Érdemes időben tájékozódni a pontos időpontról - programajánlókban is szerepelni fog - és megváltani a belépőket. A mkásik, hogy immár nevet is kapott a művelődési központ és a színház közös bérlete. Emlékeznek Gobbi Hilda örökbecsű mondására: "Ha meghalok, bérlet leszek". Hát Rétságnak is van neves művésze a szíházak világából. Fényes Szabolcs. Mindig is reméltem, hogy valaki nevezzen már el a neves zeneszerzőről valamit városunkban. Galabos Zoltám megvalósította ezt a reményemet, és az összekapcsolódó sorozatot "Fényes Szabolcs bérlet"-nek nevezte el.
     Pár képünkkel felelevenítjük a darab pillanatait mindazoknak akik jelen voltak, és tudósításul szolgálunk mindenkinek, akit érdekelnek a színházi események.
GiK - 
www.retsag.net
©Copyright
E-mail
Webmester
<vissza
^fel-