Soklövetű verseny az Árpádosoknál
-
Az egykori laktanya területén lévő lőtéren igen gyakori esemény a verseny. A Rétsági Árpád Egylet honlapján található versenynaptár szerint márciustól októberig minden hónapban rendeznek bajnokságokat, minősítőket, közöttük több országos mezőny részvételével. Az elmúlt hétvégén ráadásul az eredeti tervhez képest lényegesen kibővültek a választható "fegyvernemek".
      A januári közgyűlésükön jóváhagyott tervben Központi gyújtású pisztoly országos minősítő verseny volt kiírva. Ez a versenyszám természetesen volt is. Idén másodjára, mert szokás szerint tavasszal is lehet pisztollyal lőni és versenyezni Rétságon. Arról a versenyről is beszámoltunk. Nagykaliberű pisztoly kategóriában 32 sportoló állt lőállásba. Itt álló helyzetben, a 25 méteres célra kell leadni 20 lövést. Ennek eredményeként állt össze a sorrend, amelyet az alul megnyitható részletes eredménytáblán bárki megtekinthet.
     A versenynap programja kiegészült a korongvadász kategóriával is. A lőtér ezen lőszámra is fel van szerelve, sikere volt az ebben versenyzőknek, bár ez a sportág sok-sok hétköznapi gyakorlást kívánna, és a jó reflexek is jótékony hatásúak az eredményre.
      A valamikor névadó versenyszám sem veszett ki az egyesület életéből. Igen az íjászatról van szó. A vasárnapi versenynapon 57 versenyző nevezett, 6 egyesület szineiben. Több kategóriára bontva zajlott a céltáblák ostromlása. Pontosan hat csoportban történt értékelés. Volt gyermek, ifi, férfi, női szám, sőt még az ijak technikája szerinti megkülönböztetés is volt. Így a reflexíj, vagy a csigás irányzékos. Ezen versenyszám eredményei is olvashatók a részletes tájékoztatóban.
     Az ősziesnek nemigen nevezhető napon tehát több mint 100 sportoló és néző kereste fel a helyi sportlövészet fellegvárát. Szokás szerint megoldott volt az étkezés, és a kiegészítő programok, edzések is sorra kerülhettek.
      A fotók egy része illusztráció. Az első 5 felvétel egy korábbi versenynap képeivel idézi fel a pisztolylövészetet, mint műfajt. De az eredményhirdetés tablói a vasárnapi napon örökítik meg a legjobbakat. Következő versenyre október 25-én kerül sor, ahol kispuska és sportpisztoly versenyszámokban indulhatnak a sportolók.