Alkotókörök kiállítása
-
A művelődési központban több nagyon aktív csoport is működik. Rendszeresen összejönnek, hogy az általuk választott tevékenységet minél tökéletesebbre csiszolva műveljék. Fotósoktól a jógáig elég széles a skála. Az alkotótevékenységet folytatók évente kiállításokon lépnek a közönség elé, bemutatni legújabb munkáikat. Így hagyomány hogy ősszel a gobelin és a fotó, ilyenkor tavasszal pedig a Kézműves és a Tűzzománc kör tagjai állítják ki amit készítettek.
      Majnem azt írtam, hogy képeiket, de hiszen a látható dolgoknak csak egy része kép. Azok sem hagyományos értelemben, hiszen a tűzzománc ugyan ábrázol, sőt keretbe is kerül, de más, több mint amit a képtől megszoktunk. A kézművesek pedig mindig szeretnek valami formabontó meglepetést okozni a látogatónak. A térbe kilépő izgalmas applikációk mellett ebben az évben külön élmény az a terepasztal, amely apró tágyainak mindegyike míves gondossággal került kialkításra. De az együttes önmagában is önálló alkotás. Egy indián tábort ábrázol, sátrakkal, sziklákkal, elképzelhető hegyekkel, fákkal, csörgedező patakokkal, állatokkal, totemoszlopokkal, és szinte felsorolhatatlan izgalmas részlettel.
      A megnyitó közönségét először Végh József, művelődési központ igazgatója köszöntötte. Majd a fuvola andalító hangjai mellett - melyet Majer Szilvia remek előadása varázsolt elő hangszeréből - Kozák Katalin énekhangja töltötte be a termet, adott ünnepélyességet a rendezvényhez. Egyben szimbolizálva a természetességnek valami különleges jelenlétét a hangban az alkotásokban, az életben, amiről persze minden művészeti tevékenység szól. Itt aztán láthattuk az alkotásokban is a természetnek egyféle átlényegülését. Moldvay Ilona köszöntőjéne sokmindenre kitért. Szinte láttatta, ahogyan az ízzó anyagból a tűzzománc kép lesz. (Nem idéznénk fordulatos, sokszálú beszédét, ide csatolva olvasható.) Benne a mind a négy őselem  dolgozik. A víz, a tűz a föld a levegő.
     A megnyitó során még az elhangzottakat két gyermek remek előadása illuszrálta, akik egy szójátékkal hívták fel a figyelmet az ábrázolás ezerszínűségére, a kifejezésben megjelenő különbségek jelentőségére és fontosságára. Ugyanazt a mondatot mondták el háromféleképpen, Hiába is írnám ide, azt hangok nélkül megjeleníteni úgysem lehet. Mindenesetre nagy derültséget keltett és sikert aratott.
     Majd a közönség vette birtokba a termet és látogatók, alkotók gratuláltak egymásnak. Kicsik és nagyok egyaránt, mert a kézművesek körében elsősorban gyermek alkotók dolgoznak, a tűzzömánc körben többségében felnőttek tevékenykednek. Álljon is itt egy felsorolás: Kézműves műhely: Vezető: Lami Annamária. Tagok: Gaál Donát, Gál Dorina, Gere Gusztáv, Hevér Bianka, Hugyecz Hanna, Ivanics Barbara, Kelemen Gréta, Makkai Rebeka, Mészáros Maja, Pálfalvi Bence, Sirkó Krisztián, Szabados Boglárka, Szabados Imre, Szaniszló Szabolcs, Szőke Gergő. Tűzzománc kör: Vezető: Dovák B. József. Tagok: Bán Ágnes, B. Kontics Éva, Bóna Zsombor, Bőgér Katalin, F. Nógrády Ildikó, Gyuricza Ádám, Jakab Tamás, Katona Kamilla, Kővári Éva, Majer Szilvia, Németh Edina, Pekáryné Mindszenti Csilla, Dr. Várszegi Andrea.
     A kiállítás június 10-ig tekinthető meg. Érdemes felkeresni. Képeink betekintést nyújtanak a megnyitó hangulatába, és véletlenszerűen kiemelve idéz néhány alkotást.
GiK 
www.retsag.net
©Copyright
E-mail
Webmester
<vissza
^fel-