Hűvösben nyitott a lőtér
-
Minden évben március 20-a utáni vasárnap a rétsági lőtéren versennyel indul az évad. Így volt ez ebben az esztendőben is. Az igaz, hogy hűvös szél borzolta a környező fák rügyező ágait, de a sportolók már régóta vártak arra, hogy a tél után végre a szabadban hódolhassanak szenvedélyüknek, és nemes versenyben megmérettetve magukat, megbizonyosodjanak róla mennyi is az az 100... A hőmérséklet sem emelkedett 5 fok fölé, ami a tavasz első napjaiban elég furcsa, de sajnos így volt.
      0,22-es sportpisztoly volt a műsorszám ezen a napon. Nevezni folyamatosan lehetett, így a rendelkezésre álló idő alatt közel 30 sportlövő jelentkezett a lövészet vezetőjénél. Itt rendnek kell lennie, a lőtér veszélyes üzem, így aztán csak szervezetten és fegyelmezetten folyhat a verseny. 4-5 fős csoportokra elosztva, érkezés szerint álltak szembe a céltáblával. A műfajról jó tudni, hogy ebben a versenyszámban 5 lövét lehet leadni gyakorlásként, a hely viszonyainak megtapasztalásaként, majd már értékelésként 2x5 célzott lövést a céltáblára. Mindezt 25 méterről, álló helyzetben. A maximális pontszám 100 lenne. Sokan lőttek jó eredményt, ámbár a hűvös szél ténylegesen zavart okozott. Nem csak úgy, hogy valamivel kevesebben vettek részt a hasonló, napsütéses tavaszi versenyekhez képet, hanem mert egy-egy erősebb széllökés célzás közben bizony elmozdíthatta a fegyvert. No meg a szemnek sem volt mindegy. Még szemüvegben is igen-igen próbára tette a lövőket. No de így is folyamatosan érkeztek a versenyzők, és születtek is szép eredmények.
      Az eredményhirdetésre úgy 13 óra magasságában került sor. Az eredmények:
1. helyezett: Tóth András Szügyi Lövészklub, 2. helyezett: Való György Rétsági Árpád Egylet, 3. helyezett: Eszenyi Viktor Palóc Lőegylet. A helyezettek oklevelet kaptak, és eggyel szaporíthatták érmegyűjteményüket is.
     Időközben a lőtér közösségi tereként is szolgáló részben főtt a finom gulyás, hogy a hagyomány szerint egy ebéddel koronázza a tagság a versenyzés izgalmait, vendégül lássa a messziről érkezetteket. Így aztán már kicsit szélvédettebb helyre húzódva értékelhették a megmérettetést, tervezhették a következő programokat, és mód volt kötetlen beszélgetésre is.
      A következő esemény a lőtéren április 26-án kerül sorra. Akkor 0,22-es kispuska versenyszámban rendeznek országos minősítő versenyt. Remélhetőleg már tényleg kellemes időjárás mellett. Képeink a sportnap egy részéről tudósítanak.