Sikeres diákolimpikonok
-
A Magyar Diáksport Szövetség Diákolimpiai versenyei ebben az évben is elkezdődtek.
Szombaton Nagykőrösön volt a Diákolimpia 2009. évi elődöntője. A III-as IV-es kocsoport versenyét a Rétsági iskola csapara nyerte és kapta a csodálatos fényű ARANYÉRMET. A győztes csapat: Rakoncai Veronika, Rompos Ádám, Szabó Bence, és Vince Patrik.
     Nagykőrösön a nagymúltú alma mater, az Arany János Református Gimnázium, Szakiskola és Diákotthon adott otthont a vetélkedésnek. A résztvevők között igen felkészült csapatok is szerepeltek. Természetszerűleg az előző évek nyertesei, helyezettjei: - Móra Ferenc Gimnázium, Kiskunfélegyháza - Helvécia-Ballószög Általános Iskola és Óvoda Kossuth Lajos Általános Iskola Intézményegység 5., Ballószög - Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű iskola, Miskolc - Móra Ferenc Általános Iskola és Könyvtár, Homrogd - Zuglói Hajós Alfréd Általános Iskola, Budapest XIV. - Zugligeti Általános Iskola, Budapest XII. - Kazinczy Ferenc Általános Iskola és AMI, Debrecen - Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola, Eger - Széchenyi Körúti Ált. Isk., Sportiskola és AMI, Szolnok - Általános Iskola, Rétság - II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Nagykőrös - Batthyány Általános Iskola és Sportiskola, Érd - Általános Iskola és Intézményei, Ófehértó.
     Feladatok a következő témakörökből álltak: - A XVIII. nyári olimpiai játékok (1964 Tokió) magyar résztvevői, eredményei (1-6. helyezettek); a XX. téli olimpiai játékok (2006 Tokió) magyar vonatkozásai, nemzetközi győztesei közül: alpesi sí számok (lesiklás, műlesiklás, óriás műlesiklás férfi és női győztesei, szánkóversenyek női és férfi győztesei, műkorcsolya versenyek egyéni férfi és női győztesei. - Magyar öttusázók az olimpiákon. - A XXIX. nyári olimpiai játékok (2008 Peking) magyar résztvevői, eredményei (1-6. helyezettek).
     Az első helyezettek a maximálisan megszerezhető 116 pontből 114 pontot gyűjtötték be, és előzték meg a 109 pontos második helyezettet.
     Gratulálunk a csapat tagjainak. Külön köszönet illeti a felkészítőt Tömösvári Sándort aki fáradságot, időt és gyerekeket sem kímélve sikerre vezette a csapatot. Mindez jó előjel lehet a RÉTSÁGON 2009. március 28-án megrendezésre  kerülő Országos Diákolimpiai Döntőre. A versenyzők eredményes szereplésén túl, fontos lenne  egy országos rendezvény, rangjának megfelelő előkészítése és lebonyolítása. Az összefogásra jó lehetőség lehet. Meg kellene mutatni.