Néptáncgála névadással
-
Volt egyszer egy Lajtorja Néptáncskola. Aztán pénzügyi és bürokratikus okoknál fogva működtetői megszüntették. Kozák katalin lelkes néptáncoktatónak köszönhetően megszervezte, hogy a növendékek tovább táncljanak, taniljanak. Ehhez partnerre talált a nagyoroszi és a rétsági önkormányzatnál, és több támogatónál. Így adódott, hogy a korábbi évzáró gála most egyben névadó ünnepség ois lett.
     Az eseményre a művelődési központ színháztermében került sor. Elsőként a ESZTAM Zenekar muzsikájára a Budapestről érkező Tihanyi László és Kecskés Lajos jártak táncot, később tőlük párjaikkal más műsorszámokat is élvezhettünk.
     Kozák Katalin az együttesek vezető oktatója elmondta, hogy sok-sok névjavaslat érkezett, végül a sok jóból a legjobbakat választották. Így lesz ezentúl az óvodások táncoslábú együttese Aprócska Néptánccsoport, és az iskolás korosztályt felölelő fiatalokból megalakult a Kereplő Néptáncegyüttes. Egymás után léptek színpadra az óvodások kisebb nagyobb csoportjai, és az iskolások korosztály szerinti fellépő együttesei. Mondani sem kell, hogy a vendégek és a szülők nagy-nagy tetszése közepette, hiszen minden bemutatót vastapssal jutalmaztak. A gyermekek produkciói között az ESZTAM zenekear önálló muzsikával is bemutatkozott, illetve a budapesti táncosokkal Katalin is színpadra lépett és fergeteges előadással adtak izelítőt abból, hogy a kicsik - ha kitartóak és tanulnak tovább - milyen művészi szintre juthanak el a népi mozgáskultúra művelésében.
     Megható, kedves köszöntéssel zártódtak a színpadi programok. A szülők - a gyermekek nyüzsgő gyűrőjében - közös ajándékukkal köszönték meg a táncpedagógus kitartó munkáját. Ezután minden gyermek megkapta azt az emléklapot, amely rögzíti, hogy ő a mai névadóval kikiáltott táncegyüttes alapító tagja.
     Időközben az előtérben kezdetét vette a batyus bál. A mulatásra való zene szólt, és asztaloknál gyülekeztek a baráti társaságok. A rendezvény neve batyus bál, ami azt jelenti, hogy ki-ki hoz magával valami finomásgot - ha már nem is batyuval a hátán - amivel aztán megvendégeli asztaltársaságát, ismerőeseit, barátait. Volt is bőségesen harapni- és kóstolnivaló, hiszen mindenki a legfinomabb süteményét készítette erre az alkalomra.
     Aztán kezdetét vette a bál, ami tartott - ha nem és kivilágos virradatig - jó az éjszakába. A szülők, vendégek, táncosok közös mulatsága csak megerősítette azt az értékteremtő munkát, amelyet a helyi táncoktatás jelent. Megnyugtató, hogy új keretek között, de 2008 őszétől tovább tanulhatják a táncot a rétsági gyerekek.
     Képeink elsősorban a gálaműsor egyes pillanatait idézik. (Ha tudósítónk kiegészítésként küld báli hangulatú felvételeket, természetesen azokat is közzétesszük.)
GiK 
www.retsag.net
©Copyright
E-mail
Webmester
<vissza
^fel-