Bronzérmes a rétsági olimpikonok
-
Ismét jó hírünk van a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos döntőjéről. Ugyanis a rétsági csapat ismét kiemelkedő eredményt ért el, és a dobogóra léphetett.
     Az esemény március 30-án került sorra Miskolcon, Borsod-Abauj-Zemplén Megyei Testnevelési és Sportintézet Iharos termében. Már az ide való bejutás sem volt könnyű, mert az ország teljes területéről mindössze nyolc csapat ért el olyan eredményt, ami feljogosította a versenyzésre. Ebből is látható, hogy a megmérettetések nem itt kezdődtek, hanem számtalan "felkészülési mérkőzés" előzte meg. A rétságiak megnyerték a megyei válogatót, így az országos területi döntőben versenyezhettek. (Két területi döntőt rendeztek az országban, összesen 24 csapat részvételével. Ezek a versenyek március 8-án voltak Tatán és Debrecenben. A mieink Debrecembe utaztak, ahol a Megyei Önkormányzat Bocskai termében mérték össze tudásukat. Igen szoros volt a befutó, hiszen az első helyet megszerzett csapat 125 pontot gyűjtött, a mieink 122-vel lettek a másodikok. Így jutottak az országos döntőbe.
     A döntő hasonló izgalmakat hozott, hiszen itt találkozhattak az erős csapatok, közöttük a korábbi évek bajnokai is. Az első helyezett 135 pontot gyűjtött, a mieink 131 ponttal holtversenyben voltak a másodikok a pécsi csapattal. Majd a pótfeladatot a pécsi csapat oldotta meg jobban, így Rétság az előkelő 3. helyen végezve lett bronzérmes, és állhatott - a képzeletbeli - dobogó harmadik fokára.
     Említsük meg a csapat tagjait: Jaloveczki Boglárka (1994), Rompos Ádám (1994), Szikszai Nóra (1994), Vincze Patrik (1994) Felkészítőjük: Tömösvári Sándor.
     A zsüri elnöki tisztét jeles sportoló, Szentmihályi Antal, olimpiai bajnok labdarugó, az 1964-ben Tokióban győztes magyar csapat kiváló kapusa látta el.
     Gratulálunk a csapatnak az igazán szép eredményhez, hiszen az előző évi országos 7. helyről az erős mezőnyben javítottak. Azt tudni kell, hogy az évekkel ezelőtti sikeres elődökből többen középiskolába kerültek, így 2007-ben fiatalabb tagokkal szerveződött újra a 4 fős keret. Ők javítottak egy évvel ezelőtti eredményükhöz képest. A hagyomány szerint a következő évi házigazda az aranyérmes csapat, tehát jövőre még messzebre, Szombathelyre kell utazni.
     Tekintve, hogy tudósítónk nem volt a helyszínen, így túl sok képet nem tudunk mutatni. Mindenesetre a csapatot az eredményhirdetés után bemutathatjuk a helyszínen készült fotóval, illetve a nyüzsgő terem izgalmát árasztó 2 "csatajelenetet".