A szeretet nyelvéről


Napjaink rohanó világában tönbbnyire az anyagi környezettel foglalkoznak az emberek. Lakhatási megélhetési gondokkal, keresettel, konforttal, munkahellyel, autóval, és hasonlókkal. Egy Marsról idecsöppent látogatónak úgy tűnhetne, hogy ez egy eléggé elszemélytelenedett világ, melyből az igazi emberi tartalmak hiányoznak.
     Látszatra, mert igenis az emberi lét alapja az érzelem, és az, ahogyan viszonyulunk egymáshoz. Aktuális hát a téma, hogy a szeretetről essék szó. Ó de az olyan hatalmas terület, könyvtárnyi irodalma van pro és kontra. Érdemes kiválasztani egy pici szegmensét, annak érdekében hogy tényleg ne parttalanná váló vita alakulhasson ki. A művelődési központban ezt tették. A szervezők Gary Chapman & Ross Campbell népszerű sorozatának egy darabját választották témául. A címe: Gyerekekre hangolva. Igen a sorozat alapgondolata az, hogy a szeretet megéléséhez és megértéséhez 5 leglényegesebb nyelvezet vezethet el bennünket.  Ezek az elismerő szavak, a minőségi idő, a szivességek, a testi érintés és az ajándékok. A joggal slágerkönyvek szerzői ezt a gondolatot alkalmazzák különféle elethelyzetekre, korcsoportokra. Ezen alkalommal a legkissebbekről szólt a téma. Az előadás nem a könyvkiadó, vagy terjesztő reklámja, hanem a kötetben fellelhető gondolatok cselekvő továbbgondolására jött létre. (Bár jómagam szivesen elmondom, hogy a sorozat darabjai megkaphatók a helyi könyvesboltban is.)
     Az előadó - mondjuk inkább beszélgetésvezető -, Hommer László maga is kétgyermekes apuka, oktató pedagógus, és teológus. Érhető és érdeklődést felkeltő formában vezette fel a témát, melyet a résztvevők köréből számtalan hozzászólás, saját eset bemutatása követett. Remélhetőleg lesz folytatása, hogy a művelődési központ társalgónak nevezett termében hasonló társalgások szerveződnek. Pár képünk tudósít az eseményről, a program részletesebb ismertetőjét viszont att alul meg lehet tekinteni.

GiK 
www.retsag.net
©Copyright
E-mail
Webmester
<vissza
^fel-