HANGADÓ |
2004.
NOVEMBER ..
|
A Rétsági Judo Club
októberi hírei
2004 Október 3. vasárnap. Nagy
nap volt ez a Rétsági Judo Club életében, pár év kihagyás után újra rendezett
a klub versenyt Rétságon, és nem is akármilyet, hanem egyből egy nemzetközi
versenyt, ez volt az I. RÉTSÁG VÁROS JUDO KUPA. A versenynek helyt adott
az általános iskola épülete és a tornaterem. Köszönöm az igazgató úrnak
és az iskola tanárainak, munkatársainak a segítséget.
Amikor először
felmerült a verseny megrendezésének az ötlete csak reménykedni tudott a
klub vezetősége, hogy sikeresen teljesítheti ezt a feladatot. A szervezés
során sok előre nem várt problémával találtuk magunkat szembe, ilyen volt
az is, amikor a már kitűzött és a klubok számára megküldött időpontra,
egy regionális válogató versenyt ránk szerveztek, vagy amikor kiderült,
hogy a szombati napon is rendeznek versenyt ezen a hétvégén. Voltak nehéz
pillanataink, de minden izgalmat, aggodalmat, feszültséget megértek azok
a felemelő pillanatok, amikor láttam, hogy a gyerekek, a sportolók jól
érezték magukat, teljes erőbedobással, sportszerűen küzdöttek.
Szlovákiából
kettő klub látogatott el hozzánk a versenyre és hozta el judokáit, ezek
a JUNIOR LUCENEC és a ML-RELAX RIMAVSKÁ SOBOTA klubok voltak, Magyarországról
15 klub tette tiszteletét nálunk és természetesen indultunk mi is a judokáinkal
a megmérettetésen.
A Magyar
klubok a következők voltak: ZIRC VSE, CSERHÁT LŐRINC SE, F.T. DIÁK JC.,
HARTEL-BÜKI JC., CVSE-GESOSAURUS, R.H.D.S.E., TABAK SC., JUDO SZK., K.S.I.-S.E.,
HÍRÖS-JUDO, BUDAŐRS SC., DOJO No. 1., ELSNER JC., FARKASVÁR DSE., KORONCÓI
TUTTI JC., végül, de nem utolsó sorban a RÉTSÁGI JUDO CLUB.
Összesen
a 18 csapattól 197 gyerek indult a versenyünkön 5 korcsoportban és 85 súlycsoportban.
A mérlegelés a gyerekek számára 9-10.45-ig
tartott. Szerencsére tudtuk tartani a 11.00 órai kezdés időpontját.
A verseny
a kitűzött időpontban kezdődött, a megnyitót Mezőfi Zoltán polgármester
Úr mondta.
A verseny lebonyolításához a tornateremnek
a felét kellett tatamikkal leteríteni, így három küzdőtéren folyhattak
egy időben a gyerekek versenyei. A gyerekek szabályosan küzdöttek és így
szerencsére balesetek nélkül telt el az egész verseny. A verseny kieséses
körmérkőzéses rendszerben zajlott. A kategóriák lefolytatott küzdelmei
után megtörténtek az eredmények kihirdetései, ez által tudtuk tartani az
időbeosztásunkat és folyamatosan ment a küzdelem a tatamikon.
A verseny
lebonyolításában 5 bíró vett részt: Csizmadia Eszter, Horváth István, Cizel
Zoltán, Wágner József, Büki Péter
Az első
helyezettek kupát és emléklapot, a második és harmadik helyezettek érmet
és emléklapot, a negyedik illetve az ötödik helyezettek emléklapot kaptak.
A kupákat,
érmeket és az emléklapokat a helyezetteknek átadta: Hajtós Bertalan Úr
1992 évi barcelonai olimpiai II. helyezett, világbajnok ezüstérmes,
kétszeres Európa Bajnok.
Külön szeretném
megemlíteni, hogy a legeredményesebb rétsági leány judokánk, Bányai Boglárka
3. osztályos tanuló és fiú judokánk Rádi Zalán 5. osztályos tanuló eredményének
elismeréséül kupát kapott az Önkormányzati képviselőktől (Havas Vilmosné,
Girasek Károly, Jávorka János, Kotroczóné Somosi Éva, Majnik László, Mocsári
Gergely, Pusztai Edgár, dr. Szájbely Ernő), valamint a Pléh Panzió által
felajánlott szép vázákat is megkapták.
-
A csapatok összesített versenyében:
-
1. helyzést CVSE-GESOSAURUS Klub
érte el
-
2. helyzést JUDO SZK érte el
-
3. helyzést KSI-SE érte el
-
4. helyzést ZIRC érte el
-
5. helyezett lett az RHD SE és F.T. DIÁK
JC.
Úgy gondolom, hogy ez a megrendezett
verseny is bizonyítja, ha sokan akarnak valamit, akkor az sikerülhet és
sikerülni is fog, az összefogás, a tenni akarás, az önzetlen segítség mindig
meghozza az eredményt.
A verseny
közben beszélgettem a klubok vezetőivel, edzőkkel, szülőkkel, gyerekekkel,
látogatókkal, sokan mondták, hogy jól érzik magukat, jó a verseny, nívós,
jó a lebonyolítás és jó az ellátás is, persze tudom az életben mindig mindenkinek
nem lehet jó.
Nem lehet
mindig mindenkinek a kedvére tenni, de remélem, akik most úgy érezték,
hogy nem volt megfelelő a rendezés, azoknak jövőre tudjuk bizonyítani a
jó szándékunkat és a fejlődőképességünket.
Most már
büszkén mondhatom, hogy a klub sikeresen vette ezt a feladatot és biztos,
hogy ezt a versenyt, mint hagyományt évente megrendezzük.
Az alábbiakban
szeretném felsorolni a helyezetteket kor és súlycsoport szerint:
serdülő fiú 36 kg
|
1. hely |
Kökény Ferenc |
KSI-SE |
2. hely |
Németh András |
ZIRC VSE |
3. hely |
Csiszár Ádám |
CVSE-GESOSAURUS |
4. hely |
Szabó András |
HARTEL-BÜKI
SE |
serdülő fiú 40 kg
|
1. hely |
Vincze Martin |
ZIRC VSE |
2. hely |
Tanczer Viktor |
RHD SE. |
3. hely |
Kovács Bálint |
KSI-SE |
serdülő fiú 45 kg
|
1. hely |
Csernák Attila |
KORONCÓI TUTI
JC. |
2. hely |
Szőke Márk |
AJKA SC |
3. hely |
Pentka Mareu |
JUNIOR LUCENEC |
4. hely |
Kovács Roland |
KORONCÓI TUTI
JC. |
5. hely |
Novotka Maroslav |
JUNIOR LUCENEC |
serdülő fiú 50 kg
|
1. hely |
Barcsik Zoltán |
HÍRÖS SC. |
2. hely |
Németh Norman |
FARKASVÁR
JC. |
3. hely |
Jelinek Máté |
JUDO SZK |
serdülő fiú 55 kg
|
1. hely |
Fekete Kornél |
KORONCÓI TUTI
JC. |
2. hely |
Temulin Márk |
RHD SE. |
3. hely |
Bachstetter
Milán |
ZIRC VSE |
serdülő fiú 60 kg
|
1. hely |
Farkas Márton |
RHD SE. |
2. hely |
Balázs Márton |
JUDO SZK |
3. hely |
Kirmer Bence |
ZIRC VSE |
serdülő fiú 66 kg
|
1. hely |
Király Dezső |
JUDO SZK |
2. hely |
Demeter István |
FARKASVÁR
JC. |
3. hely |
Schei Dávid |
RHD SE. |
serdülő leány 45 kg
|
1. hely |
Jánosi Helga |
CVSE-GESOSAURUS |
2. hely |
Sass Noémi |
DOJO No. 1. |
3. hely |
Kiss Anita |
DOJO No. 1. |
serdülő leány 52-57 kg
|
1. hely |
Kovács Dotottya |
RHD SE. |
2. hely |
Németh Eszter |
AJKA |
3. hely |
Péterová Alexandra |
ML-RELAX |
serdülő leány 63 kg
|
1. hely |
Siroki Tímea |
CVSE-GESOSAURUS |
2. hely |
Balciarova
Janka |
ML-RELAX |
Diák A leány 45 kg
|
1. hely |
Jávoszki Helga |
CVSE |
2. hely |
Járja Mária |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
Diák A leány 49 kg
|
1. hely |
Kovács Adrienn |
CVSE |
2. hely |
Majorosova
Viktória |
JUNIOR LUCENEC |
3. hely |
Gönczöl Kitti |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
Diák A fiú 38 kg
|
1. hely |
2. hely |
KSI-SE |
2. hely |
3. hely |
KSI-SE |
Diák A fiú 41 kg
|
1. hely |
Őri dávid |
AJKA SC |
2. hely |
Bánfi Tamás |
KORONCÓI TUTI
JC. |
3. hely |
Gál Tamás |
CSERHÁT |
Diák A fiú 45 kg
|
1. hely |
Kovács Roland |
KORONCÓI TUTI
JC. |
2. hely |
Juhász Máté |
CSERHÁT |
Diák A fiú 49 kg
|
1. hely |
Lakner Krisztián |
ZIRC VSE |
2. hely |
Kepka Juraj |
RIMASKA SOBOTA |
3. hely |
Rácz Bálint |
JUDO SZK |
Diák A fiú 54 kg
|
1. hely |
Szilágyi Gábor |
KSI-SE |
2. hely |
Tóth Dániel |
KSI-SE |
3. hely |
Somlyó Bence |
JUDO SZK |
4. hely |
Gregor Antal |
CVSE-GESOSAURUS |
5. hely |
Szegletes
József |
BUDAÖRS |
Diák A fiú 60 kg
|
1. hely |
Balázs Márton |
JUDO SZK |
2. hely |
Halász Dániel |
AJKA |
3. hely |
Petrik Gábor |
TABAK |
3. hely |
Elsner edvin |
ELSNER JC |
Diák B leány 30 kg
|
1. hely |
Tarnai Gerda |
AJKA |
Diák B leány 33 kg
|
1. hely |
Pethő Fruzsina |
BUDAŐRS |
Diák B leány 36 kg
|
1. hely |
Szántó Judit |
KSI-SE |
Diák B leány 49 kg
|
1. hely |
Kisbenedek
Dóra |
JUDO SZK |
2. hely |
Jánó Vanda |
TABAK |
3. hely |
Buzsik Regina |
DOJO No.1. |
Diák B fiú 29 kg
|
1. hely |
Joó Dávid |
AJKA |
2. hely |
Ecseri László |
CVSE-GESOSAURUS |
3. hely |
Gulyás Zoltán |
CVSE-GESOSAURUS |
Diák B fiú 32 kg
|
1. hely |
Csigi Lénárd |
KORONCÓI TUTI
JC. |
2. hely |
Szilágy Zsolt |
JUDO SZK |
3. hely |
Kovács Martin |
CVSE-GESOSAURUS |
4. hely |
Németh Máté |
ZIRC VSE |
Diák B fiú 35 kg
|
1. hely |
Pál Gyula |
JUDO SZK |
2. hely |
Bogoly Richárd |
JUDO SZK |
3. hely |
Vadász Gábor |
ZIRC VSE |
4. hely |
Kerekes András |
KSI-SE |
Diák B fiú 38 kg
|
1. hely |
Szabó Benjamin |
DOJO No.1. |
2. hely |
Kiss Márk |
DOJO No.1. |
3. hely |
Szabó Balázs |
CVSE-GESOSAURUS |
3. hely |
Juhász Áron |
HARTEL |
Diák B fiú 41 kg
|
1. hely |
Kiss Gábor |
DOJO No.1. |
2. hely |
Rádi Zalán |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
3. hely |
Rádi Őrs |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
4. hely |
Juhász Gábor |
TABAK |
5. hely |
Kovács Máté |
CSERHÁT |
Diák B fiú 45 kg
|
1. hely |
Várkonyi Zsolt |
CVSE-GESOSAURUS |
2. hely |
Mikla Patrik |
RIMANSKA SOBOTA |
Diák B fiú 50 kg
|
1. hely |
Vincze Balázs |
ZIRC VSE |
2. hely |
Bezzeg Róbert |
CVSE-GESOSAURUS |
3. hely |
Nagy Benjamin |
RHD SE |
4. hely |
Nyujtó János |
CVSE-GESOSAURUS |
5. hely |
Kertész Zoltán |
ZIRC VSE |
Diák B fiú 50 kg
|
1. hely |
Pólya Zoltán |
BUDAŐRS |
2. hely |
Kormány István
|
BUDAŐRS |
3. hely |
Alman Ádám |
TABAK |
Az 1994, 95-97-ben született leányoknak
és fiúknak az eredményei:
1994 leány 30 kg
|
1. hely |
Kovács Kitti |
FTD JC |
2. hely |
Dékány Tünde |
FTD JC |
1994 leány 33 kg
|
1. hely |
Márkus Barbara |
DOJONo. 1. |
2. hely |
Kontra Lilla |
TABAK |
1994 leány 36-40 kg
|
1. hely |
Jakab Eszter |
HÍRÖS |
2. hely |
Schullunová
Zsuzsanna |
JUNIOR LUCENEC |
1994 leány 45 kg
|
1. hely |
Buzsik Regina |
DOJONo. 1. |
2. hely |
Molnár Fruzsina |
TABAK |
1994 fiú 30 kg
|
1. hely |
Szabó Róbert |
ZIRC VSE |
2. hely |
Farkas Boldizsár |
RHD SE |
3. hely |
Bányik Csaba |
HARTEL |
1994 fiú 33 kg
|
1. hely |
2. hely |
Vincze Partícia |
2. hely |
Nyikes Marcel |
CVSE-GESOSAURUS |
3. hely |
Gondos Máté |
BUDAŐRS |
3. hely |
Hajós Bence |
TABAK |
1994 fiú 36 kg
|
1. hely |
Migálya Márton |
DOJONo. 1. |
2. hely |
Szabó Csaba |
HÍRÖS |
1994 fiú 39 kg
|
1. hely |
Marx József |
RHD SE |
2. hely |
Dibala Matej |
JUNIOR LUCENEC |
1994 fiú 42 kg
|
1. hely |
Kiss Olivér |
HÍRÖS |
2. hely |
Gréczi Tibor |
HÍRÖS |
3. hely |
Rocska Tibor |
CVSE-GESOSAURUS |
1994 fiú 50 kg
|
1. hely |
Hankó Máté |
FARKASVÁR
DSE |
2. hely |
Godor Jukub |
ML-RELAX |
3. hely |
Horváth Tibor |
FARKASVÁR
DSE |
4. hely |
Kovács Tibor |
KORONCÓI TUTTI |
1995-97 leány 24 kg
|
1. hely |
Kalmár Vivien |
KSI-SE |
2. hely |
Paróczy Sára |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
1995 leány 27 kg
|
1. hely |
Bányai Boglárka |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
2. hely |
Vincze Partícia |
TABAK |
3. hely |
Rácz Réka |
JUDO SZK |
1995-97 leány 24 kg
|
1. hely |
Rácz Barbara |
JUDO SZK |
2. hely |
Kontra Eszter |
TABAK |
1995 leány 33 kg
|
1. hely |
Siroki Ibolya |
CVSE-GESOSAURUS |
2. hely |
Rokob Elizabet |
KORONCÓI TUTTI |
3. hely |
Gönczöl Klaudia |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
4. hely |
Botka Vanessa |
KSI-SE |
5. hely |
Juhász Fanni |
CSERHÁTI |
1995 leány 40 kg
|
1. hely |
Vékony Viktória |
TABAK |
1995-97 fiú 24 kg
|
1. hely |
Benke Áron |
CSERHÁT |
2. hely |
Szabó Levente |
HÍRÖS |
3. hely |
Imecz Márk |
KSI-SE |
1995-97 fiú 27 kg
|
1. hely |
Csiszár Ferenc |
CVSE-GESOSAURUS |
2. hely |
Vincze Botond |
ZIRC SE |
3. hely |
Márkus Róbert |
DOJONo. 1. |
4. hely |
Takács Márk |
JUDO SZK |
1995-97 fiú 40 kg
|
1. hely |
Hosszú András |
FTD JC |
2. hely |
Horváth Dániel |
ELSZMAN DOJO |
1995-97 fiú 27 kg
|
1. hely |
Kis Marcel |
CVSE-GESOSAURUS |
2. hely |
Farkas Dániel |
FTD JC |
3. hely |
Földvári Márk |
JUDO SZK |
4. hely |
Buga Márton |
CVSE-GESOSAURUS |
1995-97 fiú 33 kg
|
1. hely |
Kalmár Dániel |
KSI-SE |
2. hely |
Maskevich
Bence |
BUDAŐRS |
3. hely |
Fekete Csaba |
HÍRÖS |
3. hely |
Tóth Dávid |
ZIRC SE |
4. hely |
Wéber Levente |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
4. hely |
Ifj.Kozma
Gábor |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
1995-97 fiú 36 kg
|
1. hely |
Sziklai Albert |
TABAK |
2. hely |
Bodor Béla |
KSI-SE |
1995-97 fiú 40 kg
|
1. hely |
Kiscsatári
Márk |
KSI-SE |
2. hely |
Móricz Máté |
TABAK |
3. hely |
Paróczy Dániel |
RÉTSÁGI JUDO
CLUB |
Minden segítőkész cégnek és magánembernek
ezúton is szeretném megköszönni a segítséget.
Támogatóink voltak: RÉTSÁG VÁROS
ÖNKORMÁNYZATA, RÉTSÁG VÁROS ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA.
Bukovszky Győző, Hegedűs Ferenc vállalkozó,
Gálker Kft, Kulman Judit, Bertyák Zoltánné, Megyeri István, dr. Garai Magdolna,
Fiam Pál, Münzberg Gusztáv, Pro Primus Kft, Vitéz Márton, Csengőd 2000
Bt, Stilus Bútor Bolt, Fitt-Nett Szépségszalon, Fodor Pálné, Szabó Anna,
Szabó István (Vác), Menczel Gyula, Molnár Pál (Bánk, Berecz Auto Trade,
Yuari Shun Kft, Misik Kft, Hajdú Emese Diósjenő, Bérczy László, Movens
Kft, Bakó István,Laczkó Endre, Garamvölgyi Anikó, Medgyesi Péter, Tóth
Csaba (Videotéka), Plus Line Kft tolmács, Zsaklin Butik, Sasi-ker Kft,
Fábián Szilvia, Czapi Bau Kft, Photo Hall üzlet, Moravcsik Béla, Astrix
Aluco Zulu, Mészi Flamo, Ifj. Szabó Miklós, Maszlik Pál, Székely Zsolt,
Webb-bize Kft, Lókos 2001 Kft, Bon-Bon szórakozóhely, Márton Orsolya, Tutti
Büfé, IVTT, Szabó Klára (Nyomtatványbolt), Dian Profil E. cég, Balla Mihály,
Styanszki Istvánné, Düfa Hungária Kft., Rétsági Kőhárs Patika, Tengerszem
Fogadó (Bánk), Rompos Csaba, Zsemberi Kft, Fen Fei Kft, Helyes Mária, F.B.
Hús-Hentesáru Kft., Mocsári Gergely, Play Pansió Diósjenő, dr. Kása Géza,
Ellembach Imre, Való György (Érsekvadkert), Fodor László, Horváthné Balla
Erzsébet, Rétsági Kábelszolgáltató Kft., IM-VI Fuvarozó Bt., Nógrádtrade
Plus Kft., Meggyesi Péter, Mezőfi Zoltán, dr. Katona Ernő, Várnai Zoltán.
Köszönöm
azoknak is, akik kérték, hogy nevüket ne szerepeltessem a köszönetnyilvánítás
során, továbbá a judokáink szüleinek a szervezésben és a verseny lebonyolításában
nyújtott segítségüket.
Nagyon köszönöm azoknak az Önkormányzati
képviselőknek, akik külön kupát adományoztak a legjobb eredményt elért
rétsági leány és fiú judokának: (Havas Vilmosné, Girasek Károly, Jávorka
János, Kotroczóné Somosi Éva, Majnik László, Mocsári Gergely, Pusztai Edgár,
dr. Szájbely Ernő)
Végül köszönöm Murányi Ilonának önzetlen
segítségét.
Rétság, 2004. Október 20.
Kozma Gábor
Rétsági Judo Club elnök
|